Wynajem projektora 5000ANSI, FULL HD

Wynajem projektorów

Panasonic PT-VZ580

Projektor uniwersalny o wysokiej rozdzielczości, wpółczynniku czutu 1.0.

Zestaw zawiera
Projektor, torba, kabel zasilający, VGA, HDMI
Specyfikacja
5000 ANSI. Obiektyw 1-1.1, rozdzielczość 1920x1200 px, wejścia HDMI
Cena wynajmu
Cena 450 PLN /dobę,  powyżej 1 doby cena ustalana indywidualnie.

Wynajem projektora 4500 ANSI / eventowy

Wynajem projektora kino letnie

Projektor 4500 ANSI

Jasny projektor przeznaczony dla ekranów 3x2, 4x3 lub większych przy dużym zaciemnieniu. Sprawdzi się podczas odtwarzania filmów, używany np. podczas pokazów kina letniego w plenerze (przy pełnym zaciemnieniu).

Zestaw zawiera
Projektor, obiektyw szerokokątny lub standardowy, case transportowy
Specyfikacja
1280x800, obiektyw szerokokątny 0.8 - pozwala na wyświetlenie obrazu o podstawie 4m z odległości 3,2m. Opcjonalnie obiektyw standardowy 1.7-2.3. Wejście HDMI.
Cena wynajmu
Cena 450 PLN /dobę , powyżej 1 doby cena ustalana indywidualnie.

Wynajem projektora 6000 ANSI / instalacyjny / eventowy

Wynajem projektora kino letnie

Projektor 6000 ANSI

Jasny projektor przeznaczony dla ekranów 3x2, 4x3 lub większych przy dużym zaciemnieniu. Sprawdzi się podczas odtwarzania filmów, używany np. podczas pokazów kina letniego w plenerze (przy pełnym zaciemnieniu).

Zestaw zawiera
Projektor, obiektyw szerokokątny, case transportowy
Specyfikacja
1024x768, obiektyw szerokokątny 0.8 - pozwala na wyświetlenie obrazu o podstawie 4m z odległości 3,2m. Opcjonalnie obiektyw standardowy 1.7-2.3. Wejście DVI.
Cena wynajmu
Cena 450 PLN /dobę, powyżej 1 doby cena ustalana indywidualnie.

Wynajem projektora 16000 ANSI HD / Eventowy

Wynajem projektora HD

Projektor 16000 ANSI

Sprawdzi się na dużychh eventach i w teatrze. Bardzo duża jasność i kontrast. Z powodzeniem może być wykorzystany do mapowania powierzchni.

Zestaw zawiera
Projektor EIKI LC-XT6, obiektyw, case transportowy
Specyfikacja
1024x768, 2 obiektywy do wyboru: 0.8; 1.8-2.6. Wejście HDMI/DVI.
Cena wynajmu
Cena 2900 PLN / dobę, powyżej jednej doby ustalana indywidualnie

Wynajem ekranów projekcyjnych

Wynajem ekranów do projektora

Ekrany projekcyjne

Dostępne wielkości od 1,75x1,75 do 4x3m przeznaczone do projekcji przedniej i tylnej.

Ekran 1,75x1,75 - 1,8x1,8m; projekcja przednia
Cena: 80 PLN / 1 doba; 50 PLN / kolejna
Ekran 3x2, ramowy, projekcja tylna lub przednia
Cena: 350 PLN / 1 doba; 250 PLN / kolejna
Ekran 4x3m, ramowy, projekcja tylna lub przednia
Cena: 400 PLN / 1 doba; 300 PLN / kolejna

Transport - na terenie Warszawy i całej Polski

Podane ceny są cenami netto i obowiązują przy odbiorze własnym u nas w magazynie (ul. Dominikańska 9, Służew). Można oczywiście zamówić dostawę sprzętu pod wybrany adres - powyżej 400 PLN jest ona darmowa, poniżej obowiązuje koszt transportu w wysokości od 20 do 50 zł w jedną stronę (w zależności od dzielnicy Warszawy).

Jak wybrać odpowiedni projektor?

Projektory dzielimy na cztery kategorie:

  • Projektory Pico
  • Projektory domowe / kina domowego
  • Projektory multimedialne
  • Projektory eventowe / instalacyjne
Wynajem ekranów do projektora

Projektory PICO

Zwane także projektorami kieszonkowymi, są niewielkich rozmiarów i mogą być zamontowane na małym statywie aparatu cyfrowego. Jasność świecenia takich projektorów jest niewielka (zastosowana technologia LED) i zazwyczaj wynosi: 15 - 800 ANSI lumenów. Projektory tego typu nie posiadają także obiektywu optycznego. Na chwilę obecną są raczej "gadżetem", który może się sprawdzić wyłącznie w pomieszczeniu o dużym zaciemnieniu.

Wynajem ekranów do projektora

Projektory domowe / kina domowego

Projektory o możliwie najlepszej jakości obrazu w swojej kategorii cenowej. Rzadko jaśniejsze niż 2500 ANSI lumenów oraz mają największy zoom optyczny. Są one przenzaczone do użytku w salonie lub małej sali kinowej, gdzie światło otoczenia może być kontrolowane w całości - chodzi o możliwe całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Najczęściej są oparte o technologię DLP lub LCoS prawie nigdy LCD przez co jakość obrazu jest najlepsza (przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia i rozsądnej odległości projekcji). Posiadają bardziej skomplikowane / efektywne układy chłodzenia aby były możliwie jak najcichsze. Praktycznie wszstkie posiadają natywną rozdzielczość Full Hd lub 4K (4096 x 2160).

Wynajem ekranów do projektora

Projektory multimedialne

Jest to najpopularniejsza grupa projektrów. Są one ogólnego przeznaczenia: prezentacje biznesowe PowerPoint, oglądanie fimów, pokazy slajdów itd. Są stosunkowo niewielkich rozmiarów i są lekkie. Ich jasność wynosi od 2000 do 3600 ANSI lumenów i oprócz podgrupy projektorów krótkoogniskowych współczynnik rzutu wynosni: 1,2 - 1,5 co oznacza, że jest on niejszy niż w przypadku projektorów kina domowego. Najbardizej popularną rozdzielczością jest XGA: 1024x768.

Projektory krótkoogniskowe

Są specjalną podgrupą projektorów multimedialnych i w zależności od współczynnika rzutu dzielimy je na projektory krótkoogniskowe oraz ultra-krótkoogniskowe. Współczynnik rzutu dla projektorów krótkoogniskowych mieści się w zakresie: 0,5 - 1, a dla projektrów ultra-krótkoogniskowych: 0,3 - 0,5. Projektory krótkoogniskowe są stosowane tam gdzie potrzebujemy uzyskać duży obraz z krótkiej odległości - np. małe pomieszczenia biurowe. Ich jasność z reguły nie przekracza 3000 ANSI lumenów.

Wynajem ekranów do projektora

Projektory eventowe / instalacyjne

Projektory o dużej jasności, zwykle od 4500 - 20 000 ANSI lumenów. Są one duże i ciężkie w porównaniu z projektorami multimedialnymi, a ich konfiguracja zajmuje więcej czasu. Posiadają duże możliwości pod względem odległości projekcji, ponieważ zazwyczaj wyposażene są w osobne obiektywy (krótkoogniskowe lub tele-obiektywy) oraz zaawansowaną korekcję wertykalną i horyzontalną obrazu. Są zwykle stosowane na eventach, w dużych salach wykładowych, na stadionach i wszędzie tam, gdzie niezbędny jest duży rozmiar, duży kontrast i duża jasność obrazu.

Wynajem ekranów do projektora


Współczynnik rzutu określa zeżność pomiędzy:

  • odległością projekcji
  • szerokością wyświetlanego obrazu

Na przykład:
jeżeli ekran ma szerokość 3m a odległość ekranu od projektora wynosi 6m, to niezbędny będzie obiektyw o współczynniku rzutu 1,5.

Dlatego pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego projektora jest określenie jak szeroki jest ekran i jak daleko od ekranu można umieścić projektor. Projektor umieszczamy w miarę możliwości jak najbliżej ekranu aby osiągnąć lepsze wartości jasności projekcji - jasność spada logarytmicznie wraz ze wzrostem odległości.

Wynajem ekranów do projektora

Rozdzielczość projektora ma mniejsze znaczenie niż mogłoby się wydawać. Na chwilę obecną większość projektorów posiada rozdzielczość XGA (1024x768) w formacie 4:3, który nadal jest wiodący w prezentacjach PowerPoint. SVGA (800x600) to najniższa rozdzielczość projektorów i nie jest polecana, aczkolwiek jakość obrazu jest zadowalająca, szczególnie jeśli mowa o prezentacjach na małych konferencjach.

Wynajem ekranów do projektora


Najbardziej optymalną rozdzielczością jest WXGA (1280x800) o formacie obrazu 16:10. Jakość obrazu jest bardzo dobra, czcionki są okrągłe, wyraźne, a drobne szczegóły są dobrze odzwierciedlone. Obraz o takiej rozdzielczości jest standardem w profesjonalnych salach konferencyjnych. Rozdzielczość FUll HD (1920x1080), to projektory przeznaczone głównie do kina domowego.

Jasność jest najważniejszym parametrem projektora. Jeżeli wyświetlany obraz nie jest wystarczająco jasny, każdy inny parametr jest nieistotny. Nie ma takiego projektora, który mógłby pod względem jasności "wygrać" ze światłem słonecznym i datego zawsze trzeba wziąć pod uwagę jak dużo światła słonecznego (dziennego) "wpada" do pomieszczenia gdzie proacuje projektor.

Projektor i jego jasność


W idealnym przypadku projektor powinien pracować przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia. Im więcej światła z innych źródeł, tym bardziej obniża się kontrast i obraz sie rozmywa. W świetle otoczenia obraz z projektora nigdy nie będzie doskonały i o tym trzeba pamiętać!

Jasność projektora podawana jest w ANSI lumenach. Wartość jaką potrzebujemy obliczamy na podstawie znajomości: odległości projekcji, szerokości obrazu, wartości natężenia światła w pomieszczeniu oraz treści jaka będzie wyświetlana. Najprostsyzm sposobem aby się tego dowiedzieć jest zastosowanie kalkulatora projekcji.

Oto kilka przykładów liczby ANSI lumenów:

  • Pokój, w którym można zasłonić zasłony, wyłączyć światł: 1500 - 2000 ANSI lumenów
  • Klasa szkolna, lub sala konferencyjna niewielkiej wielkości, gdzie można regulować natężeniem światła: 3000 ANSI lumenów
  • Sala konferencyjna duża, obraz o szerokości 3-4m: 4500 ANSI lumenów
  • Sala kinowa, duży ekran: 20 000 ANSI lumenów