Ekrany LED zastępują jasne projektory i ściany bezszwowe


Wynajem ekranu | wycena

Ekrany diodowe LED (telebimy) na przestrzeni ostatnich lat stały się nieodzownym elementem każdego dużego eventu. Jeszcze kilka lat temu ich zbyt mała rozdzielczość powodowała, że były używane głównie na zewnątrz i oglądane z dużej odległości. Dziś już nie ma takich przeszkód - dostępny w naszej ofercie ekran P2 i P3 można budować już w odległości 3m od widowni.

Ekrany diodowe wynajem

Jaką wielkość ma ekran diodowy?

Ekrany LED / telebimy budowane są z niewielkich modułów - nie jesteśmy ograniczeni wielkością ekranu projekcyjnego czy pojedynczego panelu ekranu bezszwowego. Dzięki temu możemy zbudować ekran o dowolnej wielkości i - co chyba jeszcze ważniejsze - dowolnych proporcjach.

Wynajem ekranów do projektora

Kabina ekranu LED

Przykładowo - pojedynczy element diody P3 ma wymiary 50x50cm - w zależności od potrzeb można wielkość ekranu dopasować do scenografii i proporcji wyświetlanego obrazu (16:9, 21:9, 4:3). Od wielkości zbudowanego ekranu zależy jego rozdzielczość - im ekran większy, tym rozdzielczość większa.

Rozmiar piksela: 3,91 mm
Kontrast: 1200:1
Jasność: 1200 cd/m²
Częstotliwość odświeżania > 1920 Hz
Średnie zużycie energii: 250 W/m²
Maksymalne zużycie energii: 650 W/m²
Optymalny kąt oglądania: 140° / 140° (Horyzontalny / Wetrykalny)
Waga kabiny: 7 kg
Rozdzielczość kabiny: 128x128 pikseli
Rozmiar kabiny: 500x500 mm

Ekran LED czy ściana bezszwowa?

Wynajem ekranów do projektora
Diody są bezsprzecznie numerem jeden jeśli chodzi o multimedia na evencie - są znacznie jaśniejsze od projektorów i ekranów bezszwowych, posiadają nieporównywalny kontrast i kolory. Efekt WOW gwarantowany!

Ekrany bezszwowe charakteryzują się dużą rozdzielczością - 1920x1080 - niezależnie od ilości użytych paneli (cały ekran ma taką rozdzielczość), mają natomiast dwie główne wady:

1. Po pierwsze, ramkę między kolejnymi monitorami. Ramka ta jest w nowych modelach coraz cieńsza, jednak wciąż widoczna i w przypadku prezentacji czasem "wypadnie" dokładnie w miejscu, gdzie będzie wyświetlany kluczowy komunikat. Więc w przypadku prezentacji ekran bezszwowy nie jest najlepszym rozwiązaniem.
2. Po drugie - działają jak każdy znany nam monitor - odbijają światło. Przy wpadającym do pomieszczenia świetle dziennym, w określonych miejscach będzie widać głównie odbicie światła, zamiast wyświetlanego obrazu. Ma to również znaczenie przy oświetleniu sztucznym / eventowym - ekran bezszwowy jako element scenografii odbija światło, którym świecimy na prelegentów. Nie może więc stanowić "horyzontu" za sceną.

Powyższych wad nie mają ekrany diodowe, telebimy - budowane z modułów bez ramki, niezależnie od wybranej wielkości dioda jest jednym dużym ekranem. Również odbicia światła nie występują - matryca składa sie z tysięcy małych diod i nie jest gładką powierzchnią, w związku z tym światło rozprasza się na pojedynczych diodach i w przestrzeniach pomiędzy nimi.

Najważniejsze cechy
  • Modułowa budowa - nieograniczone możliwości
  • Bezkonkurencyjna jasność - możliwość użycia w pomieszczeniach ze światłem dziennym
  • Żywe kolory i duży kontrast obrazu
  • Brak odbić swiatła - może być stosowany jako horyzont
  • Rozdzielczość rośnie wraz z wymiarami ekranu
Rozdzielczość
Ekran diodowy rozdzielczość

Rozdzielczość

To w zasadzie jedyna obiektywna wada telebimów LED - rozdzielczość rośnie wraz ze wzrostem powierzchni. W związku z tym nie można budować konstrukcji bardzo małych. Najmniejszy sensowny ekran diodowy ma wymiary 3,5x2m i rozdzielczość 1204x688 . Wydaje się, że to dość mała rozdzielczość, ale to nieprawda - z 3-4m nie będzie widać różnicy, a rozdzielczość jest w zupełności wystarczająca do wyświetlania prezentacji (nawet z małymi czcionkami). Im większy ekran, tym większa rozdzielczość - np. 5x3m to już rozdzielczość 1720x1032 - znów należy pamiętać o odległości od ekranu, nikt nie będzie oglądał 5-metrowego ekranu z odległości metra czy dwóch - takie ekrany buduje się na ogół w dużych salach.

Niestandardowe proporcje

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie ekranu jest wyświetlanie treści (prezentacji, filmów) tylko na części ekranu - pozostała część wyświetla tło lub logotypy sponsorów. W tym celu buduje się ekran o niestandardowych proporcjach, np. bardzo szeroki - 8x3m - i tylko na jego części (5x3m) wyświetla treść.

A może jasny projektor?

Równie dobrze ekrany diodowe LED radzą sobie w porównaniu z projektorami - tutaj wygrywają przede wszystkim jasnością. Telebim w pomieszczeniu podczas eventu świeci zazwyczaj na 10-15% swojej jasności i wciąż jest jaśniejszy od projektorów 20000 ANSI lumenów. Ma tez nieporównywalny kontrast i kolory - to jedyna technologia, która może konkurować ze światłem dziennym. Scenograficznie ma tę przewagę, że prelegent nie przecina wiązki projektor-ekran - diodę można więc budować bezpośrednio za prelegentem na scenie.