Ekrany LED zastępują jasne projektory i ściany bezszwowe


Ekrany diodowe - wycena

Ekrany diodowe (telebimy) na przestrzeni ostatnich lat stały się nieodzownym elementem każdego dużego eventu. Jeszcze kilka lat temu ich zbyt mała rozdzielczość powodowała, że były używane głównie na zewnątrz i oglądane z dużej odległości. Dziś już nie ma takich przeszkód - dostępny w naszej ofercie ekran P2 i P3 można budować już w odległości 3m od widowni.

Ekran diodowy rozdzielczość

Jaką wielkość ma ekran diodowy?

Ekrany LED / telebimy budowane są z niewielkich modułów - nie jesteśmy ograniczeni wielkością ekranu projekcyjnego czy pojedynczego panelu ekranu bezszwowego. Dzięki temu możemy zbudować ekran o dowolnej wielkości i - co chyba jeszcze ważniejsze - dowolnych proporcjach.

Wynajem ekranów do projektora

Kabina LED

Przykładowo - pojedynczy element diody P3 ma wymiary 50x50cm - w zależności od potrzeb można wielkość ekranu dopasować do scenografii i proporcji wyświetlanego obrazu (16:9, 21:9, 4:3). Od wielkości zbudowanego ekranu zależy jego rozdzielczość - im ekran większy, tym rozdzielczość większa.

Rozmiar piksela: 3,91 mm
Kontrast: 1200:1
Jasność: 1200 cd/m²
Częstotliwość odświeżania > 1920 Hz
Średnie zużycie energii: 250 W/m²
Maksymalne zużycie energii: 650 W/m²
Optymalny kąt oglądania: 140° / 140° (Horyzontalny / Wetrykalny)
Waga kabiny: 7 kg
Rozdzielczość kabiny: 128x128 pikseli
Rozmiar kabiny: 500x500 mm

Dioda czy ściana bezszwowa?

Wynajem ekranów do projektora
Diody są bezsprzecznie numerem jeden jeśli chodzi o multimedia na evencie - są znacznie jaśniejsze od projektorów i ekranów bezszwowych, posiadają nieporównywalny kontrast i kolory. Efekt WOW gwarantowany!

Ekrany bezszwowe charakteryzują się dużą rozdzielczością - 1920x1080 - niezależnie od ilości użytych paneli (cały ekran ma taką rozdzielczość), mają natomiast dwie główne wady:

1. Po pierwsze, ramkę między kolejnymi monitorami. Ramka ta jest w nowych modelach coraz cieńsza, jednak wciąż widoczna i w przypadku prezentacji czasem "wypadnie" dokładnie w miejscu, gdzie będzie wyświetlany kluczowy komunikat. Więc w przypadku prezentacji ekran bezszwowy nie jest najlepszym rozwiązaniem.
2. Po drugie - działają jak każdy znany nam monitor - odbijają światło. Przy wpadającym do pomieszczenia świetle dziennym, w określonych miejscach będzie widać głównie odbicie światła, zamiast wyświetlanego obrazu. Ma to również znaczenie przy oświetleniu sztucznym / eventowym - ekran bezszwowy jako element scenografii odbija światło, którym świecimy na prelegentów. Nie może więc stanowić "horyzontu" za sceną.

Powyższych wad nie mają ekrany diodowe, telebimy - budowane z modułów bez ramki, niezależnie od wybranej wielkości dioda jest jednym dużym ekranem. Również odbicia światła nie występują - matryca składa sie z tysięcy małych diod i nie jest gładką powierzchnią, w związku z tym światło rozprasza się na pojedynczych diodach i w przestrzeniach pomiędzy nimi.

Najważniejsze cechy
  • Modułowa budowa - nieograniczone możliwości
  • Bezkonkurencyjna jasność - możliwość użycia w pomieszczeniach ze światłem dziennym
  • Żywe kolory i duży kontrast obrazu
  • Brak odbić swiatła - może być stosowany jako horyzont
  • Rozdzielczość rośnie wraz z wymiarami ekranu
Rozdzielczość
Ekran diodowy rozdzielczość

Rozdzielczość

To w zasadzie jedyna obiektywna wada telebimów LED - rozdzielczość rośnie wraz ze wzrostem powierzchni. W związku z tym nie można budować konstrukcji bardzo małych. Najmniejszy sensowny ekran diodowy ma wymiary 3,5x2m i rozdzielczość 1204x688 . Wydaje się, że to dość mała rozdzielczość, ale to nieprawda - z 3-4m nie będzie widać różnicy, a rozdzielczość jest w zupełności wystarczająca do wyświetlania prezentacji (nawet z małymi czcionkami). Im większy ekran, tym większa rozdzielczość - np. 5x3m to już rozdzielczość 1720x1032 - znów należy pamiętać o odległości od ekranu, nikt nie będzie oglądał 5-metrowego ekranu z odległości metra czy dwóch - takie ekrany buduje się na ogół w dużych salach.

Niestandardowe proporcje

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie ekranu jest wyświetlanie treści (prezentacji, filmów) tylko na części ekranu - pozostała część wyświetla tło lub logotypy sponsorów. W tym celu buduje się ekran o niestandardowych proporcjach, np. bardzo szeroki - 8x3m - i tylko na jego części (5x3m) wyświetla treść.

A może jasny projektor?

Równie dobrze ekrany diodowe radzą sobie w porównaniu z projektorami - tutaj wygrywają przede wszystkim jasnością. Telebim w pomieszczeniu podczas eventu świeci zazwyczaj na 10-15% swojej jasności i wciąż jest jaśniejszy od projektorów 20000 ANSI lumenów. Ma tez nieporównywalny kontrast i kolory - to jedyna technologia, która może konkurować ze światłem dziennym. Scenograficznie ma tę przewagę, że prelegent nie przecina wiązki projektor-ekran - diodę można więc budować bezpośrednio za prelegentem na scenie.