Ekrany diodowe LED zastępują jasne projektory i ściany bezszwowe


Wynajem ekranu | wycena

Ekrany diodowe LED (telebimy) na przestrzeni ostatnich lat stały się nieodzownym elementem każdego dużego eventu. Jeszcze kilka lat temu ich zbyt mała rozdzielczość powodowała, że były używane głównie na zewnątrz i oglądane z dużej odległości. Dziś już nie ma takich przeszkód - dostępny w naszej ofercie ekran P2 i P3 można budować już w odległości 3m od widowni.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa typy ekranów – obydwa przeznaczone do pracy wewnątrz (nie są odporne na warunki atmosferyczne).

Wynajem ekranów LED P3

Ekran P3 to najbardziej popularny w tej chwili rodzaj ekranu diodowego – stosujemy przy średnich i dużych ekranach. Każdy moduł ekranu P3 ma rozdzielczość 128x128 i wymiary 50x50cm. W praktyce oznacza to, że budując ekran o podstawie 5m (10 modułów) otrzymujemy rozdzielczość poziomą 1280 pikseli. Przy standardowej proporcji ekranu 16:9, najpopularniejsze rozmiary to: 3,5x2m, 4,5x2,5m, 5x3m, 6x3,5m, 7x4m. Często można też zastąpić scenografię budując panoramiczny ekran, np. 12x3,5m. Na takim ekranie możemy wydzielić obszar ekranu głównego (6x3,5m) a pozostałe 6m szerokości wykorzystać do wyświetlania logotypów i tła.

Wynajem ekranu diodowego P2

Ekran P2 przeznaczony jest do zastosowań wymagających dużej rozdzielczości przy małym ekranie. Jeden moduł ekranu P2 ma rozdzielczość 192x192px i wymiary 50x50cm. Przy wymiarze 5x3m (10x6 modułów) otrzymujemy więc rozdzielczość 1920x1152, czyli powyżej full HD. Jednak to mniejsze ekrany są głównym zastosowaniem P2 – ekran 5x3m oglądany jest na ogół i tak z odległości przynajmniej 7-8m i wtedy ta różnica w rozdzielczości przestaje mieć znaczenie. Znaczenie to ma przy mniejszych ekranach, np. 3,5x2m gdzie zamiast rozdzielczości 896x512 otrzymujemy już 1344x768px – jeśli widownia jest blisko ekranu i czcionki są małe, to obraz z ekranu P2 będzie wyraźnie lepszy.

Ekrany diodowe wynajem

Jaką wielkość ma ekran diodowy?

Ekrany LED / telebimy LED budowane są z niewielkich modułów - nie jesteśmy ograniczeni wielkością ekranu projekcyjnego czy pojedynczego panelu ekranu bezszwowego. Dzięki temu możemy zbudować ekran o dowolnej wielkości i - co chyba jeszcze ważniejsze - dowolnych proporcjach.

Wynajem ekranów do projektora. naszą, sprawie, rozwiązania, masz, firmie, imprezach, systemy, konferencje, oprawę, sportowe, uwagę, mail, najwyższej, targach, imprezy, rozwiązanie, dzieje, serwis, zapewniają

Moduł ekranu LED

Przykładowo - pojedynczy element diody P3 ma wymiary 50x50cm - w zależności od potrzeb można wielkość ekranu dopasować do scenografii i proporcji wyświetlanego obrazu (16:9, 21:9, 4:3). Od wielkości zbudowanego ekranu zależy jego rozdzielczość - im ekran większy, tym rozdzielczość większa.

Rozmiar piksela: 3,9mm (p3) lub 2,5mm (p2)
Kontrast: 1200:1
Jasność: 1200 cd/m²
Częstotliwość odświeżania > 1920 Hz
Średnie zużycie energii: 250 W/m²
Maksymalne zużycie energii: 650 W/m²
Optymalny kąt oglądania: 140° / 140° (Horyzontalny / Wetrykalny)
Waga modułu: 7 kg
Rozdzielczość modułu: 128x128 (p2) lub 192x192 (p3) pikseli
Rozmiar modułu: 500x500 mm

Ekran LED czy ściana bezszwowa?

Wynajem ekranów do projektora. led, aktualności kontakt, event, klientów, sprzedaż, eventy, outdoor, zapewniamy, indoor, oferta, 2019, sprzęt, wydarzeń, sportowych, aktualności, targi, oferujemy, jakość, realizacji, jakości, multimedialne, osób, wydarzenia, wewnętrzne, oferty, firmy
Diody są bezsprzecznie numerem jeden jeśli chodzi o multimedia na evencie - są znacznie jaśniejsze od projektorów i ekranów bezszwowych, posiadają nieporównywalny kontrast i kolory. Efekt WOW gwarantowany!

Wady i zalety ekranów bezszwowych

Ekrany bezszwowe charakteryzują się dużą rozdzielczością - 1920x1080 - niezależnie od ilości użytych paneli (cały ekran ma taką rozdzielczość), mają natomiast dwie główne wady:

1. Po pierwsze, ramkę między kolejnymi monitorami. Ramka ta jest w nowych modelach coraz cieńsza, jednak wciąż widoczna i w przypadku prezentacji czasem "wypadnie" dokładnie w miejscu, gdzie będzie wyświetlany kluczowy komunikat. Więc w przypadku prezentacji ekran bezszwowy nie jest najlepszym rozwiązaniem.
2. Po drugie - działają jak każdy znany nam monitor - odbijają światło. Przy wpadającym do pomieszczenia świetle dziennym, w określonych miejscach będzie widać głównie odbicie światła, zamiast wyświetlanego obrazu. Ma to również znaczenie przy oświetleniu sztucznym / eventowym - ekran bezszwowy jako element scenografii odbija światło, którym świecimy na prelegentów. Nie może więc stanowić "horyzontu" za sceną.

Powyższych wad nie mają ekrany diodowe, telebimy - budowane z modułów bez ramki, niezależnie od wybranej wielkości dioda jest jednym dużym ekranem. Również odbicia światła nie występują - matryca składa sie z tysięcy małych diod i nie jest gładką powierzchnią, w związku z tym światło rozprasza się na pojedynczych diodach i w przestrzeniach pomiędzy nimi.

Wynajem ekranów LED - zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!

Najważniejsze cechy dla Klienta
  • Modułowa budowa telebimów LED - nieograniczone możliwości
  • Bezkonkurencyjna jasność - możliwość użycia w pomieszczeniach ze światłem dziennym
  • Żywe kolory i duży kontrast obrazu
  • Brak odbić swiatła - może być stosowany jako horyzont
  • Rozdzielczość rośnie wraz z wymiarami ekranu
Rozdzielczość
Ekran diodowy rozdzielczość

Rozdzielczość ekranu diodowego LED

Jeszcze niedawno była jedyną obiektywną wadą ekranów LED - rozdzielczość rośnie wraz ze wzrostem powierzchni. W związku z tym nie można było budować konstrukcji bardzo małych. W tej chwili – wraz z pojawieniem się ekranów p2 i bardzo dużych telewizorów – problem przestał istnieć. Jeśli potrzebujemy ekranu o podstawie 2m – wynajmujemy telewizor 86” (również dostępny u nas) – jeśli większy – np. 3,5x2m – wynajmujemy ekran p2. Jeśli potrzebny jest jeszcze większy ekran – do dyspozycji mamy ekrany LED p3.

Niestandardowe proporcje urządzenia

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie ekranu jest wyświetlanie treści (prezentacji, filmów) tylko na części ekranu - pozostała część wyświetla tło lub logotypy sponsorów (nowoczesne rozwiązania na rynku). W tym celu buduje się ekran o niestandardowych proporcjach, np. bardzo szeroki - 12x3m - i tylko na jego części (5x3m) wyświetla treść.

A może jasny projektor?

Równie dobrze ekrany diodowe LED radzą sobie w porównaniu z projektorami - tutaj wygrywają przede wszystkim jasnością. Telebim w pomieszczeniu podczas eventu świeci zazwyczaj na 10-15% swojej jasności i wciąż jest jaśniejszy od projektorów 20000 ANSI lumenów. Ma tez nieporównywalny kontrast i kolory - to jedyna technologia, która może konkurować ze światłem dziennym. Scenograficznie ma tę przewagę, że prelegent nie przecina wiązki projektor-ekran - diodę można więc budować bezpośrednio za prelegentem na scenie.